Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2007

16. 12. 2007
30.11. 2007 PROBĚHLO PŘED JILEMNICKÝM ZÁMKEM VÍTÁNÍ
KRAKONOŠE
ObrazekObrazek

Obrazek

ObrazekKrakonoš se dětem velmi líbil.
Děti jako každoročně přinesli pro lesní zvířátka kaštany, žaludy, suchý chléb a jablka.
 _____________________________________________________
Tajný výlet

Obrazek


U Trojanových na Zabylém, mezi Poniklou a Jestřabím

Obrazek

ObrazekObrazek


ObrazekObrazek


Nahoře vlevo největší smrk v Čechách, nahoře vpravo mlýn Kákov, dole vlevo Krakonoš u Pičmanů, dole vpravo u Trojanových na Zabylém.

___________________________________________________________________________________

Pohádkový lesObrazek

Již několik let se zámecký park v červnovém dni změní v pohádkový les. Tak tomu bylo i letos 20.června. U věže zámku vítala děti i rodiče Bílá paní, během trasy překvapila děti housenka, zámecká paní, Červená Karkulka, vodnická rodinka a ježibaba.

 Během putování děti plnily různé úkoly – házely míčkem doObrazek bedny, sestavovaly obrázky, poznávaly zvířátka, metaly kotouly, přeskakovaly švihadla, zatloukaly hřebíky a malovaly obrázky. Nad zdárným průběhem celé akce bděl vládce hor Krakonoš a rozdával dětem kytičky voňavých bylinek. V závěru trasy děti odevzdaly kartičky s označením splněných úkolů a dostaly malé občerstvení. Kdo nespěchal domů a chtěl ještě posedět, mohl si opéci buřtík.

Obrazek


 

 Počasí nám přálo, všichni domů odcházeli spokojeně. Věříme, že se v tak hojném počtu sejdeme i v září v sokolovně na cvičení.

 Lenka Nosková

________________________________________________________________________________

Výstup na Žalý

Obrazek

 Tradičně 8.května jsme vyšli na dominantu našeho kraje Žalý, abychom zavzpomínali na nedávnou, ale přesto tak vzdálenou historii, kterou už mnozí z násObrazek nepamatujeme. Právě v tento den uplynulo 62 let od konce 2.světové války. Ani si mnohdy neuvědomujeme, jaké v současné době máme štěstí, že žijeme bez ohrožení zbraněmi, bez fanatické rasové a náboženské nenávisti.

 Zároveň jsme si chtěli užít krásného májového dne, svěží zelené přírody a nadýchat se jarního vzduchu, vychutnat si prostoru kolem staré kamenné rozhledny. Doufáme, že toto kouzelné místo nezmizí před přívalem komerce, která necitelně zasahuje do přírodního prostředí Krkonoš. Naše představy se ovšem zcela nenaplnily, Krakonoš nám příliš nepřál, seslal na nás vydatný déšť s krupobitím, chladným větrem a na závěr ještě bouřku.

 Na vrcholu Žalého každý účastník obdržel již tradičně diplom s pamětním razítkem od promrzlých pořadatelek T.J. Sokol Jilemnice. O diplom projevovali zájem nejen jilemničtí, ale i další turisté z širokého okolí, kteří sem v tento památný den vystupují též každoročně. Úžasným zážitkem bylo setkání s usměvavou vozíčkářkou, která dosáhla vrcholu Žalého i se svým handicapem. Do budoucna určitě zachováme tradici výstupu na Žalý v den osvobození naší vlasti.

 za pořadatelky akce: Věra K. a Jana Č.