Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÍTÁNÍ KRAKONOŠE 2013

4. 2. 2015

VÍTÁNÍ KRAKONOŠE 24.11.2013

 

Když jste pohlédli v neděli 24.listopadu před druhou hodinou odpolední směrem k Žalému, mohli jste spatřit Krakonoše, který si to směřoval přímo k Jilemnici. Přišel se zase po roce podívat na naše děti. Když se Krakonoš blížil k zámeckému parku, pořádně foukalo, ale na chvíli zvědavě vykouklo i sluníčko. Krakonoše doprovázela pouze Anče. Kuba letos musel zůstat na horách a připravovat dříví na otop, jelikož se prý letos očekává tuhá zima. Na Krakonoše se přišlo podívat kolem sto třiceti dětí s rodiči a prarodiči a ten měl velikou radost, že se jich na něj těšilo tolik. Vřele se s nimi přivítal a poprosil je, aby mu pomohli roztřídit obrázky zvířátek, které se mu cestou pomíchaly. Děti pěkně všechna zvířátka roztřídily a ještě se přiučili, jaké zvuky které zvířátko vydává. Na oplátku jim Krakonoš za jejich pomoc rozdával dřevěné knoflíky, které sám za dlouhých zimních večerů vyrobil. Děti ještě pomáhaly vyrobit krmítko pro ptáčky. To potom odnesly do Mateřské školy na sídlišti, aby tam měli kam ptáčkům v zimě sypat zrní a semínka. Anče si pro děti také připravila úkol. Poznávaly, co se dává zvířátkům v zimě do krmelců. Byla překvapena, kolik toho ty malé děti ví. Jako odměnu od ní získaly ručně zdobený perníček, který si braly rovnou z ošatky. Děti také nezapomněly na lesní zvířátka, donesly pro ně a předaly panu myslivci jablíčka, tvrdý chleba, žaludy a kaštany. Na závěr si všichni zazpívali u ozdobeného stromečku. To odpoledne byla pěkná zima, Krakonoš dal dětem na posilněnou sušenku a teplý čaj. Všem poděkoval za účast, popřál jim nádherný adventní čas a nám sokolům poděkoval za pěkně strávené nedělní odpoledne.

Majka Vaňková - náčelnice

 

 

img_1230.jpg