Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝSTUP NA ŽALÝ 2013

4. 2. 2015

 TRADIČNÍ VÝSTUP NA ŽALÝ 8.5.2013

    Výstup na Žalý 2013

     Česká obec sokolská vyhlásila akci Se Sokolem za kopečky. Jedná se o sérii výstupů na vybrané vrcholy naší republiky, které proběhnou v letech 2013-2018. T.J. Sokol Jilemnice požádal o zařazení akce Výstup na Žalý 8.5.2013 do tohoto seriálu. Naše jednota sice pořádá tento výstup již tradičně, ale v letošním roce ještě s přídomkem „1.výstup Se Sokolem za kopečky“.

     I v tom roce letošním jsme si chtěli připomenout památné májové dny a jako v roce loňském ve spolupráci s komisí Zdravého města Jilemnice „Den bez tabáku“. Připravili jsme pro účastníky tři pěší trasy a dvě cyklotrasy. Očekávali jsme, že se našeho výstupu zúčastní nejen místní, ale i sokolové či nadšení turisté z různých míst naší republiky. Proto jsme do popisů tras zařadili i informace o zajímavých místech (např. dům B. Hanče v Hrabačově, zříceninu Štěpanického hradu, doporučili jsme účastníkům návštěvu Krkonošského muzea a Zvědavé uličky v Jilemnici). Atrakcí pro mnohé pak byla i samotná rozhledna na Žalém. Ačkoli viditelnost nebyla úplně nejlepší, tvořily se u pokladny dlouhé fronty.   

     Registrace účastníků začala v 8.30 u sokolovny, do 10.30 se zde zapsalo přes 170 účastníků (z toho 50 jich přijelo autobusem z Teplic). Nahoře na Žalém pak hlídka zapsala ty, kteří to z nějakého důvodu k sokolovně nestihli, ještě jich tak na seznamu přibylo skoro 90. Účastníkům byl v cíli předán pamětní list a preclík na posilněnou, děti cestou vyplňovaly vědomostní soutěž, za kterou získaly další drobnou odměnu. Krakonoš nad námi držel ochrannou ruku, takže nikdo nezmoknul. Kromě jilemnických a nejbližšího okolí se na Žalém sešli sokolové a turisté snad ze všech krajů republiky (z těch nejvzdálenějších byli z Karlových Var, Brna či Ústí n.L.) 

     Děkujeme vám všem, že jste respektovali naše pokyny, jak se máte chovat v chráněné oblasti. Potěšilo nás, že vás tolik vyrazilo na Žalý a udělalo něco pro své zdraví. Doufáme, že i v dalších letech váš zájem nepoklesne.

 

                                                                        Za organizátory se těší na další akci

 

                                                                                  Jana Čechová

 

img_2819.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------