Basketbal hodnocení činnosti 2007

16. 1. 2008

BASKETBALOVÝ ODDÍL T.J. SOKOL JILEMNICE

HODNOCENÍ ROKU 2007

Jilemnické basketbalisty zastupovala v roce 2007ve svazových soutěžích celkem 3 družstva, což byl zároveň doposud druhý  nejvyšší počet. Všechna družstva nás reprezentovala v kombinovaných soutěžích pořádaných v rámci východočeské oblasti – tedy dnešním hradeckém a pardubickém kraji.

Družstvo mužů ukončilo sezónu 2006 – 2007 na 6.  místě z celkem 21 oddílů, můžeme bez nadsázky považovat za poměrně významný úspěch úspěch. Družstvo tvořili vesměs naši odchovanci – hlavními tahouny byli Pavel Havlíček, Antonín Říha, David Jareš a Štěpán Říha.

Družstvo mladšího dorostu odehrálo celou sezónu ve vynikají formě, byli jsme svědky krásných zápasů . S největším soupeřem v hradeckém kraji jsme sice dvakrát těsně prohráli, ale i tak jsme bez problémů postoupili do PLAY OFF pro hradecký a pardubický kraj. Postupně jsme pak postoupili přes družstva z Chocně a Hradce Králové, což znamenalo postup do finále východočeské oblasti. V něm jsme se pak znovu dvakrát utkali s družstvem Turnova. Bohužel ani tentokrát se nám je nepodařilo přehrát , přičemž zejména v domácím zápase s vynikající diváckou kulisou jsme k tomu měli velmi blízko. V každém případě byl tento výsledek a 2. místo ve vč oblasti jedním z nejvýraznějších úspěchů posledních let. Oporami družstva byli Marek Paulů, Robin Vaňous a Vojtěch Říha a Adam Vlétl ,  kteří vzhledem ke své výkonnosti měli také možnost hrát i vyšší soutěže v družstvech  Sokola Hradec Králové a BK Pardubice .

Družstvo starších žáků – ročník 1991 a mladší bylo naším dalším družstvem. V některých zápasech jsme dopláceli na chybějící hráče, hrající vyšší soutěže a tak je 5. místo v rámci vč oblasti poměrně slušným výsledkem. Oporami družstva byli Adam Flégl , Rostislav Hašek, Vojtěch Říha a Do Thai Quang .

Náš oddíl byl zároveň pořadatelem několika turnajů žactva a dorostu a ve spolupráci se základní školou jsme pořádali malé třídní náborové turnaje .

V rámci hráčské sezóny , která byla ukončena v květnu 2007 je nutné zmínit výjímečný úspěch jilemnického hráče Vojtěcha Říhy. Ten byl v průběhu sezóny pozván na hostování do klubu BK Pardubice a v květnu se zúčastnil dvou turnajů FINAL FOUR v kategorii žáci roč. 91 a v kategorii mladší dorostenci roč. 90 a mladší. S oběma družstvy pak získal na Mistrovství České republiky STŘÍBRNÉ MEDAILE.

V současné době finišují soutěže sezóny 2007 – 2008 , v soutěžích jsou zapojena 2 družstva , která si vedou podobně jako v sezóně minulé – družstvo mužů v současné chvíli vede Oblastní soutěž mužů. Kadeti U16 se stali přeborníky hradeckého kraje ( úplně poprvé ) a v rámci východočeské oblasti bojují o 3. místo, zbývá odehrát ještě 4 zápasy v Pardubicích a soutěž bude letos ukončena domácími zápasy s Holicemi.

V současné době rovněž budujeme družstvo minižáků roč. 96 a mladší, kteří by se v příští sezóně měli zapojit do oficiálních soutěží. Hrajeme s nimi přípravné zápasy – v Liberci , Jaroměři a Turnově .

Od září loňského roku jsou všechny basketbalové aktuality , výsledky a statistiky uváděny na webových stránkách www.sknikejilemnice.cz