Jdi na obsah Jdi na menu
 


SUMÓ HODNOCENÍ 2008

9. 3. 2009

Hodnocení činnosti oddílu sumó TJ Sokol Jilemnice za rok 2008 

 

 

 

Za hodnocené období byly všechny výkonostní cíle beze zbytku splněny.

 

V žákovských a juniorských kategoriích jsme obsadili první místa jak v jednotlivcích, tak i v družstvech na Mistrovství České republiky i v Českém poháru.

 

V seniorských kategoriích jsme rovněž obsadili první místa v jednotlivcích i v družstvech na mistrovství České republiky i v Českém poháru.

 

V mezinárodním měřítku náš nejlepší bojovník – Jaroslav Poříz- prolomil hranice japonského národního sportu. Na mistrovství světa v Rakvere v Estonsku v říjnu 2008 obhájil titul vícemistra světa, ale hlavně jeho výkony nadchly japonské staršiny, kteří mu jako prvnímu nejaponci v historii sumó udělili titul jokozuna. Jokozuna je nejvyšší možný titul, jaký může dostat zápasník sumó. Nelze jej nikde vyhrát, uděluje se za dlouholeté mimořádné výsledky. Titul jokozuna zůstává borcům i po skončení kariéry. Pro našeho borce je to již druhý počin, kterým jej japonští mistři tohoto sportu ocenili. Jako jediný amatér na světě může užívat válečnické jméno – ShiroiKuma - /Širojkuma/.

 

Členové oddílu sumó se rovněž aktivně podílejí na organizování rekondičních pobytů pro naše postižené spoluobčany v Hotelu Sumó, v souladu s hlavní myšlenkou sumó – Pomáhej těm kteří to potřebují. V pokoře přijímej to, co léta přinášejí a bez hořkosti se zříkej výsad mládí. Rozvíjej sílu ducha, aby v náhlém neštěstí se ona mohla stát pro tebe štítem.

 

Oddíl sumó je v rámci ČOS hodnocen jako nejlepší a nejaktivnější.

 

 

 Ing. Jaroslav Poříz, Csc.