Jdi na obsah Jdi na menu
 


VOLEJBAL ŽENY ZPRÁVA O ČINNOSTI V TJ SOKOL

9. 3. 2009

Volejbal ženy – TJ Sokol Jilemnice

 

 Volejbalové družstvo žen hrající pod hlavičkou Sokol Jilemnice trénuje, dá se říct pravidelně, 2x týdně v místní Sokolovně. Družstvo má přibližně 10 kmenových hráček. Každý rok se zúčastníme a hrajeme Krajský přebor I.třídy za Královehradecký kraj. V naší skupině je vždy 10 družstev a hraje se dvou-kolově každý s každým, jak na domácí, tak soupeřově palubovce. Naším cílem je umístit se v první polovině tabulky, v loňském roce jsme skončili na 4.místě a daný cíl jsme si splnili.

Naši volejbalovou soupisku doplňují jilemnické juniorky a hostující hráčky např.z Lánova, Studence, protože je někdy hodně těžké dát se dohromady na sobotní mistráky, stačí nějaké zranění, onemocnění nebo pracovní důvody a je tu problém. Po přihlášení do soutěže to je pro nás povinnost zúčastnit se plánovaných utkání, jinak jsou dost velké finanční postihy. Je to bezvadné a hlavně potřebné když funguje spolupráce s ostatními oddíly.

Družstvo žen po ukončení soutěže má pravidelně měsíční volno, po kterém následuje fyzická příprava s postupným přechodem na herní cvičení. V letních měsících se zúčastňujeme tradičních volejbalových turnajů jako jsou Dřevěnice, Kvasiny, Lupenice a zároveň to bereme jako přípravu na další soutěžní období. Na podzim pak probíhá volejbalové soustředění, kde se snažíme ztmelit kolektiv, natrénovat útočné a herní akce, různé volejbalové signály a jít naplno do soutěže, která nám začíná v říjnu.

Snahou a cílem našeho družstva je udržet jeho funkčnost co nejdéle, jít příkladem mládežnickým oddílům a z juniorského družstva doplňovat náš team, což je velká a důležitá potřeba. Některé ženy, které odejdou na mateřskou dovolenou už se třeba nevrátí z časových důvodů nebo se někdo odstěhuje nebo jsou vážná zranění a proto je potřeba mít z čeho „brát“.

  Volejbal je nádherná kolektivní hra a jsme moc rádi, že máme v Jilemnici své příznivce a fanoušky, které nám vytvoří o sobotních domácích mistrácích skvělou atmosféru .Je také dobré vidět mezi fanoušky hráčky z mládežnických družstev, které už tak mohou „čerpat zkušenosti“, udělat si představu o tom co je čeká, když budou dobře a pravidelně trénovat.

 Z našeho ženského družstva bych chtěla „vyzdvihnout“ jedno jméno a to je Mirka Čermáková, která svůj volný čas navíc věnuje dětem a trénuje mládežnický oddíl, kde fungují další trenéři např. Pavel Šulc, Marek Černý, Kristina Házová a další, patří jim velký dík, že se do toho pustili a skvěle rozjeli mládežnický volejbal v Jilemnici.

 Velký dík patří taky panu Morávkovi, který vede ženský volejbal v Jilemnici, protože trenér je důležitý článek v teamu, aby dobře fungoval.