Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

1. Seznámení s T.J.Sokol Jilemnice


T.J.Sokol Jilemnice navazuje na své dávné sokolské tradice a uznává  
stejné trvalé hodnoty jako naši předchůdci - pěstování zdraví, slušnost,
přátelství, vlastenectví... Vždyť sokolové působí v Jilemnici už od roku 1869. Tehdejší společnost žila sokolským životem. Jak dokládají fakta otevření sokolovny v roce 1896 oslavovalo celé město po tři dny. K obnově T.J. Sokol Jilemnice došlo v roce 1991. Naše jednota je součástí Krkonošské župy Pecháčkovy. Bratr František Pecháček byl autorem skladby pro 30 000 mužů Přísaha republice na X.všesokolském sletu konaném ve vypjatém r. 1938. Zapojil se do odboje, ukrýval se nedaleko u Nové Paky, ale byl zatčen a později v r. 1944 popraven. Jeho busta je umístěna v novopacké sokolovně.
V současnosti máme 318 členů ve 4 sportovních oddílech a v odboru
všestrannosti. Po 46leté pause jsme si my ženy rády zacvičily na XII.
všesokolském sletu v Praze ve dvou skladbách Karneval a spolu s ním Kužele a švihadlo. Na XIII. sletu v r. 2000 jsme vystoupily ve skladbě Bolero - poprvé v bílých úborech s efektní širokou sukní a červenými trojcípými šátky. Nevynechaly jsme ani XIV. slet v r. 2006 , na kterém jsme měly nejpočetnější zastoupení ve skladbě Zpěv naděje na motivy lidových písní s červenými a modrými šálami. Starší žákyně nás reprezentovaly ve skladbě Rozkvetlá louka.

2. Nabídka sportovních aktivit

Plavecký oddíl se každoročně zúčastňuje přeborů ĆOS v plavání žactva a dorostu, kde dosahuje významných úspěchů.
Najdete u nás i skupinu pravidelně se scházejících kulturistů.

3. Odbor všestrannosti nabízí:
Cvičení pro ženy – aerobik, kondiční cvičení a zdravotní TV.
S velkým zájmem se setkává cvičení rodičů s dětmi a předškolního žactva.